Home

Consequent condoom gebruiken is voor de meeste mensen zeer moeilijk, voor sommige zelfs een olympische prestatie,

daarom nodigt het Instituut voor Tropische Geneeskunde je uit om samen met een begeleider te streven naar een beter en veiliger sexleven.
 
neem contact via de volgende begeleiders in het ITG :
 
- Christiana Nöstlinger : 03 / 247 64 72     of via e-mail :    cnoestlinger@itg.be
- Tom Platteau : 03 / 247 64 65                of via e-mail :     tplatteau@itg.be
 
68

Reacties

Mijn tweede bezoek bij Tom Platteau ( Eurosupport )

Het uitgebreide gesprek van mijn eerste bezoek zindert nog na.  Het gaf me veel stof tot nadenken. Ook al geef je het niet toe aan jezelf, je kijk op relaties, op sex, op alles trouwens is anders na een hiv-diagnose.  Dat is me nu wel duidelijk geworden. Niet alleen de diagnose is een klap om te verwerken.  Alles wat ernaast komt is des te ingrijpender.  Stigma, discriminatie, uitsluiting, morele verantwoordelijkheid, hiv cafés, praatgroepen,.... Is dat nu echt mijn leven ? Dat kan toch niet ?  Ik sta met mijn beide voeten op de grond en heb al véél moeten incasseren in mijn leven maar die veranderde kijk op de maatschappij, op de wereld is toch wel heel raar.  Dat, en nog véél meer bespreek ik met Tom Platteau.  Uiteindelijk blijkt dat ik me vastpin op een aantal zaken die geen zin hebben.  Waarom zou ik me moeten beperken in het aangaan van relaties ?  Nee, ik ga niet naar hiv-cafés, ik laat me door niemand wegstoppen en ja, ik kan nog perfect een relatie opbouwen met iemand die NIET positief is.  Ik stel mijn huidige 'relaties' in vraag.  Is dit wat ik nodig heb ?  Is dit wat me gelukkig maakt ? Dat alles bespreek ik met Tom Platteau.  En, hij begrijpt precies wat ik bedoel......

Opnieuw laat hij me enkele korte filmpjes zien die precies weergeven wat ik meemaak, wat ik voel.....

Het doet goed nerzijds te weten dat ik niet de enige ben die met deze vragen worstel, de situaties zijn herkenbaar,....Opnieuw hebben we meer stof tot praten....Je staat er niet alleen voor.  Dat is wat ik ervaar. Je kunt echt wel praten met iemand die de situaties herkent en erkent en hij heeft je stof tot nadenken.  Samen met Tom Platteau bespreek ik elk aspect, ik maak een plan op, wat wil ik veranderen, wat wil ik wél nog, wat wil ik niet meer en hoe pak ik dat aan.......

Ik ga met een goed gevoel naar huis, met veel nieuwe inzichten, met een plan, met een neuw doel.... We maken een nieuwe afspraak binnen enkele weken om alles wat te evalueren....

Heb je vragen over je (sexuele) relaties, over je frustraties,... Of heb je een serodiscordante relatie en valt het jullie moeilijk om over het veranderde sexleven te praten,..... over dit alles kun je, eventueel samen met je partner, praten.  Ik raad het iedereen aan.

 

Neem contact met één van de begeleiders in het ITG :

- Tom Platteau   :    03 / 247 64 65  of via e-mail : tplatteau@itg.be

- Christina Nöstlinger :   03 / 247 64 72  of via e-mail : cnoestlinger@itg.be

Mijn eerste bezoek

Net zoals iedereen stond ik wat negatief tegenover dit initiatief.  Wat gaan ze ons nu weer vertellen, dacht ik. Ik moest eerst een vragenlijst invullen, daarna hadden we een kort gesprek. Uit ons gesprek selecteerden we samen een filmpje uit één van de vele en waarachtig.  Ik herkende precies dezelfde situatie.  Dat opnieuw gaf aanleiding tot een goed en constructief gesprek. Ik ging met een goed gevoel naar buiten.  Volgende maandag 2e afspraak.  Beste vrienden, ik raad het jullie allen aan. Doen !!